Čištění čalounění

Profesionální čištění čalounění s minimální dobou schnutí

Hledáte odborníky na čištění Vašeho čalouněného nábytku? Čištěním čalounění se zabýváme už od roku 2009 a za tu dobu jsme vyčistili více než 70.000 kusů čalouněného nábytku různých velikostí a druhů materiálů. Jako první a zatím i jako jediní ve střední Evropě jsme získali mezinárodní certifikaci kvality od organizace WoolSafe, díky které neztratíte záruku na Vaše vlněné materiály ani po jejich vyčištění.

Vyvinuli jsme unikátní metodu čištění pomocí karbonizace s hypoalergenním účinkem, kterou používáme jako jediní na světě. Tato metoda nám umožňuje být až o 40% účinnější oproti konvenčním čisticím metodám. Navíc prodloužíme čalounění životnost až o 5 let, protože nedochází ke kontaktu rozpouštědel z čisticích prostředků s vlákny čalounění. Tento způsob čištění je velmi vhodný pro alergiky, neboť dokonale likviduje roztoče a propůjčuje čalounění před roztoči dlouhodobou ochranu. Takto čištěné čalounění vydrží dalších 70 dní bez roztočů a tuto ochrannou dobu umíme navíc prodloužit až na 6 měsíců nanesením speciální povrchové úpravy.
Tato metoda nám umožňuje vyčistit širokou škálu materiálů včetně vlny, bavlny, alcantary, kůže apod. a zároveň zaručuje rychlou dobu schnutí, která může být kratší než 30 minut. Díky tomu můžete svůj nábytek brzy po čištění opět používat.

Proč nechat čalounění čistit?

Čalounění může zachytávat bakterie, alergeny a nečistoty, které mohou látku nebo kůži opotřebovávat a jeho zanedbaná údržba tak přispívá ke zhoršování kvality ovzduší uvnitř budovy. To pak může vést až k chronickým problémům a výskytu alergií. Pravidelná údržba čalouněného nábytku je proto nezbytná.
Naším čištěním obnovíme čalounění jeho vzhled, zbavíme jej mikroorganismů a prodloužíme mu jeho životnost. Na přání zákazníka můžeme čalounění naparfémovat, naimpregnovat nebo jej ošetřit dalšími povrchovými úpravami. V látce nebo v kůži čalouněného nábytku nezůstanou žádné zbytky čisticích prostředků, které by mohly napomáhat opětovnému špinění a tak Váš nábytek zůstane déle čistým.

 

Jak čištění čalounění probíhá?

  1. Nejprve náš specializovaný technik provede inspekci čalouněného nábytku, při které zjistí jeho materiál, pH, míru a typ znečištění. Společně s Vámi navrhne vhodný způsob čištění.
  2. Pokud je to možné, použijeme naše vysokofrekvenční vibrační UVC zařízení na odstranění usazených nečistot, virů, bakterií a spor plísní.
  3. Profesionálním vysavačem z čalounění vysajeme veškeré hrubé nečistoty.
  4. Hůře odstranitelné skvrny jako jsou například žvýkačky, rez, nápojová barviva apod. se odstraní před samotným čištěním.
  5. Čalounění se ošetří pomocí speciálního čisticího prostředku, který začne uvolňovat nečistoty z vláken na povrch.
  6. Pomocí zvolené čisticí metody začne proces čištění.
  7. Po vyčištění proběhne druhá inspekce, při které se zjistí, zdali jsou veškeré nečistoty odstraněny a zdali nezůstala v čalounění příliš vysoká vlhkost.
  8. Pokud si zvolíte některou z povrchových úprav, tak se v tuto chvíli aplikuje.
  9. Vyčesávání čalounění speciálním náčiním, po kterém jsou vlákna zregenerovaná a rychleji vysychají.
  10. Řízené sušení, je-li zapotřebí.

Pravidelný servis čalounění Carpet Brothers Clever Care pro komerční sektor:

Podle BOZP trpí v České republice 2 lidé ze 3 syndromem nemocných budov. Pravidelné čištění čalounění nebo koberců může tento syndrom zmírnit. Je dokonce prokázáno, že čisté pracovní prostředí snižuje stres, snižuje výskyt nemocí a alergií a může zvýšit produktivitu práce. Když k tomu přidáme informaci, že u 93 % populace dochází ke zhoršení celkového vjemu hotelu, kancelářské budovy nebo školy v případě, že se setkají s na první pohled špinavým čalouněním nebo kobercem, tak z toho vyplývá, že pokud chcete být úspěšní, musíte udržovat svůj čalouněný nábytek v neustále dobré kondici.

Proto jsme pro naše obchodní partnery připravili pravidelný údržbový program Carpet Brothers Clever Care, díky kterému zajistíme neustále reprezentativní, čisté a zdravé prostředí Vaší budovy. Zároveň prodloužíme Vašim židlím, sedačkám, křeslům a gaučům jejich životnost, zlepšíme kvalitu vnitřního ovzduší, snížíme nemocnost Vašich zaměstnanců, zvýšíme produktivitu Vaší práce a u hotelů zajistíme dobrý první dojem a díky tomu se k Vám budou Vaši zákazníci rádi vracet.

Pro koho nejčastěji Carpet Brothers Clever Care zajišťujeme?

CarpetBrothers Clever Care pro firmy

CarpetBrothers Clever Care pro hotely

CarpetBrothers Clever Care pro školy a školky