Čištění koberců

Rychlé a účinné čištění koberců s krátkou dobou schnutí

Potřebujete profesionálně vyčistit koberec? Zakládáte si na ekologii a chcete čistit koberce přírodními čisticími prostředky? Máte domácnost plnou malých dětí a domácích zvířátek a potřebujete vaše koberce zbavit alergenů a pachů? Máte firmu s koberci v kancelářích a chcete snížit nemocnost zaměstnanců a prodloužit kobercům životnost? Máte hotel, kasíno, kino nebo jiný provoz s téměř nepřetržitým provozem a potřebujete mít koberce do půl hodiny po čištění suché? Máte koberce syntetické, vlněné nebo třeba i z hedvábí a chcete je nechat vyčistit? Nejen s těmito případy si dokážeme poradit a rádi vám údržbu koberců zajistíme.

Proč nechat koberce čistit?

V prostorách s vyšší koncentrací osob na 1 m2 koberce, jako jsou například kancelářské budovy, sídla firem, hotely, vzdělávací organizace, kasína, kongresové sály, kina, divadla, ale i některé domácnosti, běžné vysávání nestačí. V kobercích se hromadí nečistoty, alergeny, roztoči a spory plísní, které mohou způsobovat vážné zdravotní komplikace a snižují kobercům životnost. Proto je jejich profesionální čištění důležité.

Vlastní čisticí systém

Naše společnost vyvinula na čištění koberců vlastní metodu čištění formou karbonizace s antialergenním účinkem. Jsme jediní na světě, kdo tuto metodu čištění koberců používá. Tento způsob čištění je až o 40% účinněji než konvenční čisticí metody. Naše čištění má ale i další výhody. Tím, že vlákna koberce nejsou v kontaktu s rozpouštědly nebo jinýma agresivníma chemickýma látkama, dokážeme prodloužit jejich životnost až o 5 let. Tato metoda je velmi vhodná pro alergiky, neboť dokonale likviduje roztoče a penetruje kobercová vlákna. Takto čištěné koberce vydrží dalších 70 dní bez roztočů. Tuto ochrannou lhůtu dokážeme navíc prodloužit až na 6 měsíců pomocí speciální povrchové úpravy.

WoolSafe certifikovaní specialisté

Jsme první a dosud i jediná firma ve střední Evropě, která nabízí profesionální čištění koberců s mezinárodně platným certifikátem kvality od organizace WoolSafe. Umíme opravit škody způsobené odbarvením koberce nebo odstranit špatně odstranitelné skvrny.

Koberce zbavíme alergenů, plísní, nečistot, skvrn a pachů a v čištěném koberci po nás nezůstanou žádné zbytky čisticích prostředků, které by mohly být zdrojem rychlejšího špinění. Naše technologie zanechávají kobercová vlákna zregenerovaná, čistá a s minimální vlhkostí, díky čemuž mohou být koberce suché prakticky ihned po vyčištění.
Každý zákazník si může zvolit, zdali si k samotnému čištění koberců přiobjedná i některou z povrchových úprav. Mezi nejčastější povrchové úpravy patří parfémování, dezinfekce, impregnace, antistatická nebo hypoalergenní úprava. Možností je však nepřeberné množství.

Jaký je postup čištění koberců?

  1. Nejprve náš specializovaný technik provede inspekci koberce, při které zjistí materiál koberce, míra a typ znečištění a jeho pH. Poté Vám navrhne vhodný způsob čištění.
  2. Pomocí speciálního náčiní pomůže k uvolnění usazené špíny z podkladu koberce na povrch tak, aby se tyto nečistoty daly vysát.
  3. Profesionálním vysavačem se koberce důkladně vysají a zbaví se veškerých hrubých nečistot, které tvoří až 75 % znečištění.
  4. Špatně odstranitelné skvrny jako jsou například rez, žvýkačky, barviva apod. se odstraní před samotným čištěním.
  5. Koberce se ošetří speciálním čisticím prostředkem, který začne uvolňovat nečistoty z vláken na povrch.
  6. Na scénu nastupují technologie a proces čištění, který jste si po konzultaci s technikem zvolili.
  7. Po vyčištění proběhne druhá kontrola, při které zjistíme, zdali jsou veškeré nečistoty odstraněny a zdali nezůstala v koberci příliš vysoká vlhkost.
  8. Pokud si zvolíte některou z povrchových úprav, tak se v tuto chvíli aplikuje.
  9. Proběhne vyčesávání koberců speciálním nástrojem, který kobercová vlákna zregeneruje a umožní jejich rychlejší vyschnutí.
  10. Řízené sušení, je-li zapotřebí.

Pravidelný servis koberců Carpet Brothers Clever Care pro komerční sektor:

Bez ohledu na velikost nebo typ budovy prodloužíme Vašim kobercům životnost a udržíme je neustále čisté. Zároveň zlepšíme kvalitu vnitřního ovzduší a snížíme nemocnost Vašich zaměstnanců. Snížíme náklady vynaložené na další úklidové oblasti a zajistíme Vám reprezentativní, zdravé a čisté prostředí. Jak toho dosáhneme?

Mimo jednorázového čištění nabízíme pravidelný servis koberců, čalounění a matrací Carpet Brothers Clever Care, ve kterém se stanoví roční plán údržby veškerých kobercových ploch budovy. Touto spoluprací Vám zajistíme výše uvedené výhody a navíc tím získáte jakožto náš obchodní partner exkluzivní cenu čištění. Vždy budete dopředu vědět, kolik Vás bude roční údržba koberců stát, což Vám umožní lepší plánování ostatních investic.

Kde nejčastěji Carpet Brothers Clever Care zajišťujeme?

CarpetBrothers Clever Care pro firmy

CarpetBrothers Clever Care pro hotely

CarpetBrothers Clever Care pro školy a školky