Čistírna kusových koberců

Svěřte nám svůj koberec nebo běhoun a sami se přesvědčte, proč se k nám 90 % zákazníků vrací

Kusové koberce, běhouny a orientální koberce jsou krásným interiérovým doplňkem. Jejich čištění však není vůbec snadné, protože běžné stroje, kterými se čistí plošné koberce, nemohou na těchto kobercích vyvinout maximální výkon a tak v mnoha případech jejich čištění skončí neuspokojivě. Abychom měli v Carpet Brothers naší nabídku komplexní, tak jsme otevřeli novou a moderně vybavenou čistírnu koberců, kde Vám kusové koberce, běhouny a orientální koberce rádi vyčistíme. Náš technik u Vás koberec vyzvedne, odveze jej k nám do čistírny a během několika dní k Vám koberec přiveze voňavý a čistý.

Služby naší čistírny koberců:

Čištění kusových koberců:

Čištění kusových koberců probíhá v plně automatizované lince na čištění koberců. Jedná se o nejúčinnější metodu důkladného praní koberců používaného po celém světě, která je mnohem účinnější, než běžné tepování koberců. Tato služba je naší specialitou, kterou každý den využívají desítky spokojených zákazníků, společností a institucí po celé České Republice.

Všechny koberce prochází v naší čistírně osmi základními kroky:
  1. Měření a označení: Měření koberce, šití jedinečného číselného štítku, nalezení možného poškození, určení typu vlákna a fotografování.
  2. Vysávání: Pomocí speciálního zařízení odstraníme z koberce všechny suché nečistoty jako je písek, prach, vlasy, chlupy atd. Stroj odstraňuje až 1 kg suchých nečistot na metr čtvereční.
  3. Předpírka: Účelem předpírky je rozpustit obtížněji odstranitelné nečistoty a připravit koberec na základní praní.
  4. Základní praní: V této fázi koberec prochází čtyřmi pracími cykly, kde je v posledním kroku koberec důkladně opláchnut.
  5. Ždímání: Koberec se umístí do speciálního odstředivého tunelu, kde se při 1 200 ot. / min. odstředí většina přebytečné vlhkosti.
  6. Sušení: V počítačem řízené sušárně se z koberce vysuší zbylých 5 % vlhkosti.
  7. Dokončení a kontrola kvality: Pomocí speciálního zařízení je po vyschnutí každý koberec kartáčován a kontrolován z hlediska kvality.
  8. Balení: Koberec je zabalen do speciálního obalu a připraven k expedici.

Orientální koberce:

Jsme si dobře vědomi, že orientální koberce z Nepálu, Maroka, Afghánistánu, Pákistánu, Turecka, Íránu či Tibetu vyžadují zvláštní zacházení a přístup. Jsou tkané ručně, takže jejich mytí a čištění by mělo být prováděno stejným způsobem.

Proto je u nás čistíme pouze ručně tzv. Perskou metodou, díky které je zbavíme všech nečistot, aniž bychom poškodili jejich strukturu a vzhled. V oblasti orientálního mytí koberců máme potřebné znalosti získané během školení v organizaci WoolSafe ve Velké Británii. K praní orientálních koberců používáme pouze bezpečné renomované prostředky a vhodné nástroje, aby koberec neztratil, ale pouze získal zpět svůj původní jedinečný vzhled.

Impregnace kusových koberců:

Postaráme se o profesionální impregnaci Vašeho koberce a běhounu, která Vám umožní udržovat jej v čistotě po delší dobu, a také výrazně usnadní samotný proces čištění. Váš koberec bude dokonale chráněn. V naší čistírně koberců používáme profesionální fluorochemické impregnační prostředky, které vytvářejí vrstvu, která nebude pro lidské oko viditelná, a přitom koberec nebo běhoun ochrání. Taková impregnace může koberec chránit výjimečně dlouhou dobu, což Vám dává jistotu, že bude čistý a jeho čištění nebo vysávání bude mnohem jednodušší a příjemnější. Pro impregnaci orientálních – ručně vázaných koberců používáme přípravek na bázi přírodního ovčího vosku nebo lanolinu. Přípravek olejuje a zjemňuje rouno, což způsobuje saturaci barev vláken, díky čemuž se rapidně zlepšuje vzhled koberce.

Odstranění roztočů:

Váš koberec bude zcela bez roztočů

Postaráme se o Vaše zdraví, efektivně a rychle odstraníme roztoče ve Vašich kobercích a běhounech. Účinek této povrchové úpravy je dlouhodobý a může být funkční po dobu 6 až 9 měsíců! Profesionálním čištěním Vašeho koberce a běhounu odstraníme všechny roztoče. Pro tento proces použijeme speciální dezinfekční přípravek, díky kterému budou všechny alergeny včetně výkalů roztočů úplně zničeny – a koberec znovu získá svou původní zář.

Odstranění zápachu:

Zbavte se nepříjemného zápachu ze svého koberce

Zajistíme, aby Váš koberec měl krásnou a příjemnou vůni. Účinně z něj odstraníme všechny zdroje nepříjemného zápachu, jako jsou následky po vydařených oslavách, znečištění od dětí, domácích mazlíčků apod. Kromě účinného odstranění nepříjemného zápachu se dostaneme především k jeho zdroji a rozložíme ho v zárodku. Váš koberec nebo běhoun projde řadou ošetřovacích a čistících procesů, které vyústí v čistý vzhled, ale především v příjemnou svěží vůni.
Úspěšně odstraníme zdroj zápachu, jako je moč, zvratky, rozlité nebo rozptýlené zbytky potravin a dokonce i zvířecí chlupy.

Dezinfekce ozonem:

Zbavíme Váš koberec veškerých mikroorganismů jako jsou viry, bakterie a spory plísní

OZON je metoda dezinfekce bez použití chemikálií, kde je biocidním prostředkem ozon, plyn se silnými oxidačními vlastnostmi. Díky ozonizaci zbavíme Váš koberec zdraví ohrožujících mikroorganismů, virů, plísní a hub. Proces ozonizace zahrnuje čištění běhounu nebo koberce biocidním plynem (ozon). Díky tomu se materiál bezpečně zbaví mnoha sloučenin nebezpečných pro člověka a zvířata. Ozonizace koberců je účinnou metodou v boji proti plísním, roztočům, virům a bakteriím.

Odstranění vlasů a chlupů:

Zbavte se srsti a vlasů z koberců

Postaráme se o to, aby Váš koberec byl zcela zbavený všech usazenin, vlasů a srsti domácích mazlíčků. Tím obnovíme jeho původní vzhled a zlikvidujeme prostředí, které se může stát živnou půdou pro bakterie a viry. Po našem profesionálním zásahu bude Váš koberec opět ve skvělé kondici. Proces odstraňování zvířecí srsti a vlasů se provádí pomocí speciálního vybavení, díky kterému se nám podaří odstranit téměř 100 % nečistot, aniž bychom poškodili strukturu samotného koberce.