Odstraňování zápachu

V odstraňování nepříjemných pachů se dobře orientujeme a Vaše pracoviště nebo domácnost jich zbavíme

Nezdá se to, ale odstraňování nepříjemných pachů je obor sám pro sebe. Permanentní odstranění cigaretového kouře, zatuchlého prostředí po vytopení nebo nadměrné vlhkosti, nepříjemného odéru po vyhoření nebo dokonce zápachu od domácích mazlíčků či moči může být nepřekonatelný problém. V Carpet Brothers se této problematice dlouhodobě věnujeme a dokážeme Vaší domácnost nebo pracoviště nepříjemných zápachů dočista zbavit. Nejčastěji se setkáváme s těmito typy zápachů:

Moč od domácích mazlíčků

V Carpet Brothers domácí mazlíčky milujeme. Dělají nám den hezčí a pomáhají nám lépe překonávat těžké životní situace. Umí však také natropit pěknou neplechu (mnohdy i páníčkovi na truc). Z koberců, čalounění nebo matrací označkovaných zvířecí močí je pak odstranění zápachu obtížné. Pokud neobjevíte příčinu okamžitě, tak bývá i složité zjistit samotný zdroj nepříjemného zápachu.

Zápachy od zvířecí moči odstraníme permanentně

Pach způsobený od zvířecí močí se snadno šíří celým domem a může ovlivňovat zdraví a životní komfort jeho obyvatel. Označkované místo také často vede k opakovaným incidentům ve stejné oblasti, dokud není její příčina řádně odstraněna.
Kočičí nebo psí moč nejenže zanechává nevzhledné skvrny a nepříjemný zápach, ale proniká navíc kobercovými vlákny k podkladovému materiálu a kontaminuje podlahu pod ním. Čím déle se takováto nehoda neřeší, tím je větší pravděpodobnost, že odér moči bude pronikat hlouběji a hlouběji a pronikne až do samotných betonových základů a zdí. Jakmile moč zaschne, kapalina se vypaří, ale krystaly moči jsou ještě koncentrovanější a páchnou silněji. Běžné čištění tento zápach neodstraní. Proto v Carpet Brothers používáme celosvětově unikátní proces čištění, ve kterém kombinujeme oxidaci s enzymy, čím nepříjemný zápach pouze nepřekrýváme, ale ničíme jeho příčinu.

Jaký používáme postup při odstraňování zvířecí moči?

Náš sofistikovaný proces odstraňování zvířecí moči nemá v oboru obdoby. Je vymyšlen tak, aby rozkládal molekuly usazené hluboko v kobercových vláknech, které jsou zdrojem samotného zápachu.

  1. Náš vyškolený technik nejprve provede inspekci koberců, matrací a čalounění pomocí speciálního ultrafialového světla. UV světlo nám umožní odhalit veškeré problémové oblasti, které nemusí být pouhým okem viditelné.
  2. Poté bude koberec vyčištěn pomocí našeho regeneračního čištění koberců, aby se odstranila veškerá tekutina nebo volné krystaly moči.
  3. K odstranění přetrvávajících skvrn využijeme proces oxidace, který kombinujeme s enzymy. Tím se dostaneme až k samotnému zdroji zápachu, který rozložíme na vodu.
  4. Pomocí speciálního zařízení kontaminované místo řádně opláchneme a naneseme parfém, který domácím mazlíčkům zabrání v označkování stejného místa znovu.
  5. Při silném odéru může technik během celého procesu čištění použít speciální čističku vzduchu vylučující hydroperoxidy, které aktivně vyhledávají molekuly pachů, které rozkládají na kyslík.

V Carpet Brothers si klademe za cíl ochránit Vaše zdraví a zdraví členů Vaší rodiny a tento proces čištění je jeden z faktorů, díky kterému se nám to daří. Vytváříme zdravější koberce, matrace a čalounění, díky kterým zlepšíme kvalitu vnitřního ovzduší a tím nejen prodloužíme životnost svěřených materiálů, ale také zlepšíme zdraví a životní komfort osob pobývajících uvnitř budovy.

Lidská moč

S touto problematikou se nesetkáváme tak často jako se zvířecí močí, ale jsou oblasti, kde se únik lidské moči řeší téměř denně. Těmito oblastmi jsou především mateřské školky, jesle, domy s pečovatelskou službou a domovy důchodců. Lidská moč není svým složením s tou zvířecí totožná a vyžaduje jiný přístup než moč zvířecí. I s touto problematikou Vám ale rádi pomůžeme.

Cigaretový kouř

Ačkoliv se již v restauracích a hotelích kouřit nesmí, stále ještě existuje nemálo prostor, kde je kouření povoleno. Může jimi být například osobní automobil, který jste zakoupili po kuřákovi nebo to mohou být vyhrazené kuřácké místnosti na letištích, terasách a ve firmách. Hledáte-li řešení, jak se dlouhodobě zbavit odéru cigaretového kouře v těchto prostorách, rádi Vám pomůžeme nebo poradíme, jak na to.

Zatuchlina

Je to velmi rychlé a snadné. Zapomenete zavřít střešní okno, přijde průtrž mračen a hned si koledujeme o průšvih. Vyteklá pračka, prasklé potrubí nebo dokonce povodně mohou také způsobit pěknou paseku. I přes odstranění vody a přebytečné vlhkosti se může začít domem šířit nepříjemný zatuchlý odér, který je velmi špatně odstranitelný. Jako u ostatních nepříjemných zápachů se musí najít nejdříve zdroj a pak se řeší jeho náprava. S touto službou máme bohaté zkušenosti, tak se na nás neváhejte v nesnázích obrátit.

Zápach způsobený ohněm a kouřem

Zápach kouře a sazí může vést k respiračním a dýchacím problémům. Při dlouhodobém pobytu v takovémto prostoru může tento zápach vyvolávat řadu onemocnění. Odborníci nedoporučují pobyt v takovém prostředí a nedoporučují vystavovat své tělo škodlivým látkám obsaženým v molekulách, poletujících ve vzduchu. Nechte nás zbavit Vás těchto škodlivých látek a ochránit vás a Vaše okolí před případnými dýchacími problémy.