Povrchová úprava

Chraňte své koberce, matrace a čalounění před poškozením

V  Carpet Brothers můžeme aplikovat hned několik povrchových úprav, které Vám pomohou předcházet nejčastějším problémům s koberci, matracemi a čalouněním. Trápí Vás v domácnosti nebo v práci nepříjemné pachy nebo byste chtěli mít domácnosti či pracoviště příjemně provoněné? Máte doma domácí mazlíčky nebo malé děti a Vaše síly Vám na odstraňování stále nových a nových skvrn nestačí? Dostáváte ve Vašem zaměstnání neustálé šoky způsobené statickou elektřinou? Jste alergičtí a chcete udělat maximum pro to, abyste výskytu alergií předcházeli? Se všemi těmito případy Vám umíme nejen pomoci, ale dokážeme těmto situacím i předcházet a minimalizovat způsobené škody. Co všechno pro Vás můžeme zajistit?

Hypoalergenní povrchová úprava

Astma a alergie jsou v současnosti považovány za jedny z nejdramatičtěji rostoucích civilizačních chorob. Podle veřejně dostupných průzkumů se uvádí, že v ČR se počet alergiků z necelého procenta populace za posledních sto let zvýšil na 40 %. Správně udržované koberce fungují jako filtr a mohou Vám od alergických příznaků pomoci, ačkoliv Vám budou lidé z Vašeho okolí tvrdit něco jiného. S Carpet Brothers však mimo profesionální péče o koberce, matrace a čalounění můžete získat i antialergenní úpravu těchto povrchů až na půl roku.

Snížíme výskyt alergií a jejich dopad na lidské zdraví

Naše karbonizační čištění koberců s hypoalergenním účinkem zabraňuje na 70 dní tvorbu roztočů v čištěném materiálu. Tuto dobu navíc umíme prodloužit až na 6 měsíců pomocí hypoalergenní povrchové úpravy. Díky ní denaturujeme strukturu alergenu a tím snížíme schopnost alergenu vázat se na IgE (imunoglobuliny E – protilátky, které se některým osobám vytvářejí v organismu jako reakce na různé alergeny). To má za následek, že lidský imunitní systém tento alergen nerozpozná a tím se snižuje alergická reakce těla při jeho „útoku“. Aplikace antialergenní úpravy poskytuje až půlroční ochranu a je účinná proti roztočům, zvířecím alergenům a hmyzu.

Impregnace

Mezi jednotlivými čisticími cykly máte u nás možnost nechat si koberce nebo čalounění naimpregnovat. Impregnaci využijete zejména v hodně zatěžovaných prostorách a domácnostech. Jaké výhody Vám tato povrchová úprava přináší?

Oddaluje opětovné ušpinění

Po impregnaci vydrží Vaše koberce a čalounění déle čisté. Tím ušetříte za časté čištění a vše bude vypadat déle jako nové. Ošetřené oblasti budou vypadat novější, zůstanou déle čisté a odolají skvrnám. Nepropustí tekutiny vč. olejů a nápojů a ochrání vlákna před poškozením suchými částicemi.

Prodloužení životnosti

Impregnací snížíme povrchové napětí vláken a hrubé nečistoty k nim hůře přilnou. To má za efekt zvýšenou oděruodolnost, díky které se vlákna pomaleji opotřebovávají chůzí nebo vysáváním.

Parfemace (Dezodorizace)

Lidé, kteří si zakládají na reprezentativním prostředí, se bez kvalitních deodorantů neobejdou. V Carpet Brothers disponujeme širokou škálou produktů, díky kterým budou ošetřené koberce nebo čalounění svěží a navodí reprezentativní atmosféru.

Bariéra pro domácí mazlíčky

Naše dezodoranty vytvoří na ošetřeném povrchu neviditelnou bariéru a domácí mazlíčci, jako jsou psi nebo kočky, pak nemají tendenci se na ošetřený koberec nebo čalounění vracet ze účelem opětovného přeznačkování.

Odstranění příčin nepříjemného pachu

Zdrojů nepříjemných pachů může být hned několik. Naše dezodoranty pouze nepřekrývají nepříjemný odér příjemným, ale aktivně rozkládají a ničí jeho příčinu. Zároveň odstraní i skvrny s tím spojené. Tím řeší problematiku zápachu dlouhodobě.

Antistatická povrchová úprava

V některých kancelářských budovách, v divadlech, kinech, multikinech nebo automobilech se můžete často setkávat se statickou elektřinou způsobenou tvorbou elektrického náboje. V Carpet Brothers Vás od neustálého probíjení ušetříme pomocí antistatické ochrany.

Již žádné probíjení

Bojíte se u Vás doma nebo na pracovišti čehokoliv dotknout, abyste se ušetřili od elektrostatického výboje? Naší antistatickou úpravou rozptýlíme statickou elektřinu během jediné aplikace, která navíc dokáže odolávat i chladnějšímu počasí, při kterém je výskyt statické elektřiny nejpravděpodobnější.