Pokládka koberců

Zažijte při chůzi po koberci komfort, který jste dosud nepoznali

Mimo čištění a servisu koberců, čalounění a matrací se specializujeme také na pokládku nových koberců. V případě pokládání koberců pracujeme jedině způsobem pokládky na speciální podložky a napínací lišty, které Vašim kobercovým podlahám zajistí jedinečný komfort a mnoho výhod. Garantujeme Vám, že se koberce stanou nejoblíbenější podlahovou krytinou Vaší domácnosti a všechny návštěvy je budou obdivovat.

Téměř každý plošně pokládaný koberec by měl být instalován metodou tzv. napínání. Pokud nejsou tyto podmínky dodrženy, nevztahuje se na něj výrobní záruka. I přesto je v ČR tato metoda málo rozšířena a málo podlahářů tuto praktiku ovládá. Tato metoda kladení koberců je však velmi rozšířena v anglicky mluvících zemích, kde se stala standardem pro pokládání koberců, a to hned z několika důvodů.

Lepší pochozí komfort

I při chůzi po obyčejném koberci si budete připadat jako při chůzi po luxusních hotelových kobercích na Vaší vysněné dovolené. Vyvarujete se tvrdých nárazů a stejně tak odpružení koberce ocení Vaše děti během hraní.

Delší životnost a lepší vzhled

Podložka umístěná pod kobercem napomáhá vytlačování koberce zpět do původního stavu. Opotřebení koberce je tím sníženo a podstatně se prodlužuje i jeho životnost. Nezávislé studie ve Velké Británii říkají, že použití podložky prodlužuje životnost až o 40 %.

Lepší tepelné vlastnosti

Tepelný odpor u podložek činí 1,15 tog – 3,1 tog (0,115 m2 – 0,3 m2 KW), což funguje jako dodatečná izolace koberce. Díky tomu necítíte chlad od nohou a nemáte takovou potřebu topit. Stejně tak Vaše děti nebo senioři při pobytu na koberci neprochladnou. Podložky jsou vhodné i pro podlahy s podlahovým vytápěním.

Zvýšený zvukový izolant

Většina lidí si koberce kupuje pro jejich bezpečnostní a komfortní vlastnosti. Někteří lidé je ale také volí pro jejich schopnost zvukové izolace. Při pořízení podložek už Vás žádný soused neuslyší, a pokud ve Vašem rodinném domě máte nad obývacím pokojem dětský pokojíček, tak o Vašich dětech už nebudete vědět.