Pomoc při vytopení a povodních

Pomůžeme Vám v boji s přebytečnou vlhkostí způsobenou nehodou nebo přírodními živly

Zanedbané poškození vodou může vést nejen ke zkratu elektroinstalace a k následnému požáru, ale i k rozsáhlému poškození sádrokartonu a úplné degradaci struktury Vašeho domu. Nemluvě o tom, že vlhkost v domě přináší četná vážná zdravotní rizika. Naši kvalifikovaní technici poskytují cílená řešení, která řeší každý aspekt problému a pomáhají zabránit jeho zhoršování.

Zdravotní nebezpečí související s poškozením vodou

I když poškození vlhkostí představuje hrozbu pro strukturální integritu Vašeho domova nebo pracoviště, většina lidí si není příliš vědoma skutečných nebezpečí, které jejich zdraví hrozí v případě nedostatečného ošetření nadbytečné vlhkosti.

Především je nadměrná vlhkost ideálním prostředím pro růst plísní a rychlé rozmnožování roztočů. To znamená, že pokud máte jakýkoli typ alergie, budete v nevýhodě. Totéž platí, pokud trpíte astmatem. Plísně mohou Vaše příznaky jen zhoršit.

Poškození vodou musíte dostat co nejdříve pod kontrolu, protože plísně začínají růst dříve než za 48 hodin od provlhnutí zdiva.

Spory plísní, pokud jste jim vystaveni delší dobu, mohou také způsobit respirační potíže, plísňové infekce a ve vážných případech mohou dokonce vést k rakovině a neplodnosti.

Z tohoto důvodu je dobré se spolehnout na profesionální služby specializující se na odvlhčení, abyste dostali sami sebe a svou rodinu do bezpečí před rozrůstajícími se plísněmi způsobenými přebytečnou vlhkostí.

Nejčastější příčiny poškození vodou

Prasklé potrubí

Potrubí může prasknout a způsobit zatopení vašeho domova z různých důvodů. Může to být kvůli mrazivým teplotám nebo jednoduše kvůli starým opotřebovaným trubkám.

Vytopení od domácích spotřebičů

Samotné spotřebiče, které mají usnadnit náš život, často mohou v domácnosti způsobit mnoho škod způsobených vodou, což následně vede k tomu, že musíte zavolat profesionální služby pro pomoc při vytopení nebo povodních.
Vaše toaleta, lednička nebo myčka mohou vytéct. Vana, klimatizační jednotky nebo radiátory mohou snadno protékat, ale nejčastější příčinou vytopení je samozřejmě pračka. Pokud si nevšimnete uvolněné odpadní hadice, lehce zaplaví Vaší koupelnu, či prádelnu nebo dokonce celý Váš domov popřípadě i ten sousedův.

Přírodní živly

Matka příroda je nepředvídatelná, a to je důvod, proč se mnoho majitelů domů spoléhá na naše služby. Přívalové deště nebo bleskové povodně často vyžadují okamžitou reakci, kterou člověk vlastními silami nezvládne.

Problémy s kanalizací

Je lepší nad tím příliš nepřemýšlet. Přívalové deště nebo povodně mohou způsobit ucpání kanalizace vším, co voda po cestě do kanalizace spláchne. To však může zablokovat i Váš odpad a hrozí pak vážné zdravotní riziko. Pokud čelíte poškození Vaší kanalizace kvůli velké vodě, neměli byste se nikdy pokoušet řešit problém vlastními silami.

Vlhkost vzduchu

Zvýšená vlhkost ve Vašem domě může způsobit pořádné škody. V prostředí se zvýšenou vlhkostí se šíří zatuchlé pachy a pokud tento problém neřešíte, dojde k růstu plísní.

Kategorie poškození

Poškození vodou dělíme do tří základních kategorií, podle kterých volíme typ služby, kterou pro nápravu poškození potřebujete.

  1. Poškození vodou 1 kategorie:

    • Voda v domácnosti je relativně čistá a nemá bezprostřední zdravotní rizika pro osoby žijící a pracující v poškozené oblasti. Poškození vodou 1 kategorie se týká problémů, jako je přetečení vany, vyteklá pračka a další. Obecně bude v těchto případech proces obnovy jednodušší, protože postiženou oblast nezasáhlo příliš velké množství vody.
  2. Poškození vodou 2 kategorie

    • O něco vážnější než kategorie 1 – často se označuje jako „šedá voda“. Tato voda se nepovažuje za „čistou“ a pravděpodobně způsobí zdravotní problémy těm, kteří s ní přijdou do styku. Poškození 2 kategorie může vyžadovat výměnu podlahy, nábytku a některých dotčených spotřebičů.
  3. Poškození vodou 3 kategorie

    • Nejhorší možné poškození, často signalizující příchod tzv. „Černé vody“. Tato voda je vysoce znečištěná a je často důsledkem přetečení kanalizace. Tento druh poškození také způsobuje největší škody, nejen na objektech uvnitř, ale i na strukturách samotného domu.

Různé typy služeb poškozování vodou

Odstranění a prevence růstu plísní

Prvním krokem procesu prevence růstu plísní je lokalizace příčiny úniku vody, což by mohlo potenciálně umožnit zvyšování vlhkosti a další růst plísní.

Technici také identifikují oblasti, které nejsou řádně větrané, protože nevětraný vzduch může rychle vést ke kondenzaci vlhkosti, což je další příčina tvorby plísní. Prověříme oblasti kolem Vašich dveří a oken, abychom se ujistili, že může dojít k řádnému větrání.

Pokud máte v této oblasti nějaké systémy HVAC, odvzdušníme je a zkontrolujeme také.

Odvlhčování

Odvlhčování je především o tom, jak se zbavit vlhkosti která způsobuje růst plísně u Vás doma nebo ve Vašem zaměstnání.

Nejprve se snažíme najít zdroj vlhnutí, často vytvořením „mapy vlhkosti“, která nám pomůže sledovat jeho cestu. Poté vytvoříme strategii vysoušení na míru, abychom maximalizovali efektivitu našich výsledků.

Používáme velkoobjemové odvlhčovače a pro lepší řízení vzduchu výkonné ventilátory. . Tím je zajištěno, že Váš majetek a zasažené předměty co nejrychleji vyschnou, aby se poškození vodou minimalizovalo.

Restaurování domácností

Pokud ve Vaší domácnosti zjistíte poškození vodou, lehce propadnete panice.
Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, je však okamžitě jednat. Poté, co vyhodnotíme situaci a provedeme Vás konkrétním plánem obnovy, zaměříme se na to, aby byla Vaše nemovitost opět bezpečná.

To znamená, že vyhledáme elektroniku, která byla vodou poškozena, a umístíme ji na bezpečné místo. Naším dalším krokem bude odstranění veškeré stojaté vody a vysušení Vašich věcí a podlah.

Poté se zaměříme na vlhkost vzduchu ve Vaší domácnosti a snížíme ji na hodnoty, které nebudou podporovat růst plísní a dalších kontaminantů.

Nakonec vydezinfikujeme všechny oblasti Vašeho domova, které byly plísní již kontaminovány. Děláme to pomocí produktů, které byly registrovány u Agentury pro ochranu životního prostředí a u kterých bylo prokázáno, že zastavují růst mikrobů a plísní.

Pokud máte zařízení, které je potřeba z Vaší domácnosti odstranit, abyste je mohli chránit před napadením plísní, jako jsou například obrazy, orientální koberce apod., vezmeme je na bezpečné místo.

Restaurování v komerčním sektoru

Když do Vaší firmy přijde velká voda, je to obzvláště stresující. Kromě nákladů na opravu se také obáváte ztráty příjmů, pokud jste museli uzavřít provoz.

Proto je naprosto zásadní řešit škodu co nejdříve a podniknout preventivní kroky, které zajistí, že se již nebudou opakovat.

Pokud nebudete jednat rychle, riskujete úplnou ztrátu svého majetku. To platí zejména v případech, kdy máte co do činění se stojatou vodou, která může zničit nábytek, elektroniku, Vaše dokumenty a veškeré další zařízení.
Prvním krokem při tomto druhu kontroly škod je posouzení škod na majetku. I když jsou některé formy poškození vodou dobře viditelné, realita je taková, že často vidíte pouze špičku ledovce.

K odstranění stojaté vody poté, co najdeme její zdroj, používáme výkonné povodňové extraktory, výkonné odvlhčovače a průmyslové ventilátory, abychom snížili hladinu vlhkosti pod hodnotu, která zabraňuje mikrobiálnímu růstu.

Oprava škod způsobená bouří

Poškození přívalovými dešti nebo bouří je pro majitele domů neuvěřitelně stresující. I v takových případech je ale nezbytné, aby se jednalo rychle.

Naše služby začínají nástupem do Vašeho domu, abychom předešli dalším škodám a v důsledku toho snížili Vaše náklady spojené s nápravou.

Zahájíme odčerpávání vody, což nám pomůže co nejrychleji vyřešit problém se stojatou vodou.
Poté zhodnotíme, zda lze podlahu (včetně koberců) zachránit. Pokud ano, začneme pracovat na zahájení procesu odvlhčení pomocí vysoce výkonných metod sušení. Nabízíme i dočasné skladování menších předmětů, které lze uložit v našich prostorách.

Nakonec se zabýváme procesem dezinfekce, jehož cílem je odstranění plísní, hub a dalších kontaminantů z vašich koberců, zdí a podlah.