Oprava a renovace koberců

Rádi Vám pomůžeme se špatně položenými nebo jinak znehodnocenými koberci

Oprava a renovace koberců je jednou s dalších prémiových služeb Carpet Brothers. Není nic horšího, než když si pořídíte nový koberec a podlahář neodvede dobrou práci. Jsou viditelné spoje, na kobercích se tvoří bubliny, kobercové sokly nedrží a nakonec Vám čisticí firma sdělí, že je koberec položen ve špatném směru a proto se Vám špiní tak rychle. Ano, i to, jakým směrem je koberec položen ovlivňuje rychlost špinění, pakliže vysáváte od stěny ke dveřím.

Renovace a oprava koberců se však netýká pouze koberců ledabyle položených podlahářem. Koberec se během svého „života“ potýká se spoustou vlivů, které na něj působí. Každý používáme jiný typ vysavače, každý si jej nechá čistit jinak často, někdo nad ním kouří, jí a pije, některý je na denním světle, jiný zase pouze ve tmě a zatěžování koberců je také individuální. Proto se kobercům mohou začít třepit okraje, může začít být vybledlý, může být propálený, nebo třeba i prochozený či vytlačený od nábytku, který na něm ležel.

S čím se v Carpet Brothes nejčastěji potýkáme?

Existuje mnoho problémů, se kterými se můžeme u koberců setkat. Nejčastěji ale opravujeme nebo renovujeme tyto vady:

Uvolněný a zvrásněný koberec

Špatně upevněný a hrbolatý koberec je nejen nevzhledný, ale může být i nebezpečný. Člověk o něj může snadno zakopnout a přivodit si úraz. Hrbolaté oblasti Vašeho koberce se předčasně opotřebovávají a také přitahují více nečistot než zbytek koberce. Uvolněné, zvrásněné a hrbolaté koberce můžeme naštěstí lehce srovnat a připevnit.

Odstraňování špatně odstranitelných skvrn

Existuje mnoho druhů skvrn, se kterými si většina odborníků nebude vědět rady. V Carpet Brothers je odstraňování skvrn naším denním chlebem a rádi našim obchodním partnerům říkáme, že pokud to neodstraníme my, tak už nikdo.

Oprava textilních barev

Když už všechny předchozí čisticí pokusy selhaly, tak se stále nevzdáváme a odbarvená kobercová vlákna umíme opravit. Tam, kde jiní končí, naše práce začíná.

Opotřebování a roztřepení

Když se kobercové švy roztřepí, roztrhnou nebo se úplně rozpadnou, můžeme tato místa opravit a učinit je téměř neviditelnými, že i Vy budete mít problém je znovu najít.