Čištění matrací

Jediný certifikovaný specialista na profesionální čištění matrací v ČR

Věděli jste, že během půl roku užívání se v matracích nahromadí více než 1.800.000 bakterií a roztočů, kteří se živí potem a odpadlou kůží? Tito roztoči pak během dne zalezou zpět do matrace, kde to co snědli zase vyloučí. Jejich trus je pak vysoce toxický alergen, který způsobuje  silné alergické reakce, bolesti hlavy, únavu a z dlouhodobého hlediska pak vyvolává astma a bronchitidu.

Abyste tomuto všemu předešli je zapotřebí, nechat své matrace pravidelně vyčistit. V Carpet Brothers za tímto účelem používáme nejpokrokovější čisticí systém na světě, který matrace čistí pomocí vysokofrekvenčních vibrací a UVC záření, díky kterému z matrací odstraníme veškeré mikroorganismy v podobě virů, bakterií, roztočů a spor plísní a zároveň odstraníme alergeny a pachy. Vaše matrace jsou po vyčištění hygienicky čisté a suché.

Proč nechat matrace čistit?

Máte někdy pocit, že nejste ve Vaší posteli sami? Máte po ránu červené a oteklé oči? Svědí Vás kůže, kýcháte nebo máte problémy s dýcháním poté, co vstanete ráno z postele? V takovém případě je možné, že všechny tyto reakce způsobují roztoči, kteří s Vámi v matraci žijí.

Pamětníci si možná ještě pamatují, že dříve byly matrace rozděleny na tři kusy. Každý z nich se jednou za čas vynesl ven a „vymlátil“ se proutěným „praklem“ (rákoska na vyklepávání koberců). Dnešní matrace jsou vcelku a jsou poměrně těžké, takže už to nikdo nedělá. Naštěstí jsou dnes modernější způsoby, jak matrace čistit a v Carpet Brothers máme tu nejúčinnější.

Zařídíme, aby Vaše matrace byla hygienický čistá a pokud na matraci zůstanou skvrny, se kterými nebudete spokojeni, tak je z nich pomocí námi vyvinutého karbonizačního čištění s hypoalergenním účinkem odstraníme také. Navíc tím získáte na 70 dní antialergenní ochranu matrací před tvorbou roztočů, kterou umíme ještě prodloužit až na 6 měsíců pomocí speciální povrchové úpravy.

Jak čištění matrací probíhá?

  1. Nejprve náš specializovaný technik provede inspekci matrace, při které zjistí míru znečištění, její materiál a pH. Následně Vám navrhne vhodnou metodu čištění.
  2. Budete-li chtít, může za příplatek provést alergický test, ve kterém zjistíte přibližný stav a počet alergenů ve Vaší matraci.
  3. Pomocí vysokofrekvenčního vibračního UVC zařízení matraci vyčistíme a odstraníme z ní veškeré alergeny, spory plísní, viry, roztoče a bakterie.
  4. V tuto chvíli jsou matrace hygienicky čisté a připravené k použití. V některých případech jsou ale matrace špinavé i na povrchu. Po konzultaci s technikem můžeme odstranit i toto znečištění pomocí našeho karbonizačního čištění s antilaergenním účinkem.
  5. Po vyčištění provedeme druhou inspekci, při které zkontrolujeme, zdali jsou veškeré nečistoty odstraněny a zdali nezůstala ve Vaší matraci příliš vysoká vlhkost.
  6. Pokud si zvolíte některou z povrchových úprav, tak ji v tuto chvíli aplikujeme.
  7. Pokud je to zapotřebí, provedeme řízené sušení.

Pravidelný servis matrací Carpet Brothers Clever Care pro komerční sektor:

Provozujete ubytovací zařízení (hotely, pensiony, vysokoškolské koleje apod.), nemocnici nebo mateřskou školku a zakládáte si na tom, aby se u Vás Vaši hosté cítili jako v bavlnce, dobře se u Vás vyspali, rádi se k Vám vraceli (až na tu nemocnici 🙂 ) a psali Vám kladné recenze? Rádi Vám s tím pomůžeme. Navíc budete mít matrace neustále hygienicky čisté, na což od nás dostanete certifikát. Vašim matracím také prodloužíme jejich životnost.

Z těchto důvodů jsme pro Vás připravili údržbový program Carpet Brothers Clever Care, ve kterém se stanoví roční plán čištění a údržby matrací. Díky této spolupráci zajistíme výše uvedené výhody a navíc tím naši obchodní partneři získají exkluzivní cenu čištění a budou dopředu vědět, kolik je bude roční údržba matrací stát, což jim umožní lepší plánování ostatních investic.

A pro koho je servis matrací Carpet Brothers Clever Care vhodný?

CarpetBrothers Clever Care pro hotely

CarpetBrothers Clever Care pro školy a školky